Dzień Otwarty

 

7 kwietnia 2022 przez naszą szkołę przewinęło się setki osób! To był naprawdę intensywny Dzień Otwarty w II LO. Przybyli goście mogli zobaczyć nie tylko jak wyglądają mury szkoły ale również poczuć na sobie jej klimat. Nasi niezastąpieni przewodnicy poprowadzili ósmoklasistów do sal, w których można było doświadczyć eksperymentów biologicznych, zagadek fizycznych, wybuchowej chemii, podróży geograficznych, hiszpańskich przygód oraz angielskiej kultury.

Ciekawą atrakcją był siedmiominutowy spektakl, który tego dnia uczniowie przedstawili ponad 20 razy :). Podstawowe informacje o rozszerzeniach proponowanych na rok szkolny 2022/2023 można było uzyskać w auli na specjalnie stworzonych do tego stanowiskach a także obejrzeć film z życia szkoły.
Każdy, kto interesuje się sportem miał okazję zobaczyć naszych sportowców podczas treningu.
Towarzyszyła nam muzyka, dużo uśmiechu oraz zaangażowania ze strony naszych drogich uczniów i nauczycieli.
Dzień otwarty zakończyliśmy zmęczeni ale pełni satysfakcji! Dziękujemy za tak cudowną współpracę wszystkim zaangażowanym oraz za przybycie wszystkim naszym miłym gościom :)
Mamy nadzieję, że poczuliście sami na sobie, że nasza szkoła to nauka poprzez doświadczanie, dobry klimat, możliwość angażowania się w wiele projektów i realizowania swoich pasji.

tekst: Katarzyna Bandura