Otrzęsiny 2019

Dnia 9 października 2019r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.

O godzinie 13:10 zgromadzili się uczestnicy: dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie klas starszych,  klasa 2b, która była organizatorem uroczystości oraz główni uczestnicy zabawy -pierwszoklasiści.

Tematem tegorocznych otrzęsin były kontynenty.

Każda z pięciu klas pierwszych miała przydzielony jeden kontynent, który miał być motywem przewodnim zabawy. Uczniowie musieli przebrać się, wykonać piosenkę wzbogaconą o taniec i inne atrybuty. Klasy stanęły na wysokości zadania, w sposób kapitalny zaprezentowały swoje programy, łącząc elementy tańca i muzyki. Jury w skład, którego weszły:  Pani Dyrektor Ewa Downar i trzy uczennice miało prawdziwy problem z oceną występów. Najlepiej oceniono klasę 1ag, ale i inne klasy zaprezentowały się fantastycznie.

W dalszej części otrzęsin pierwszoklasiści wraz z wychowawcami brali udział w innych konkurencjach takich jak kalambury, bieg z jajkiem czy odtworzenie konturów swojego kontynentu.

Po wielu zmaganiach ostatecznie największą liczbę punktów zdobyła klasa 1ag, która wykazała się niezwykłą kreatywnością i umiejętnością współpracy. Klasa została nagrodzona Listem Żelaznym. List oraz słodycze wręczyła Pani Dyrektor.

Dzięki zaangażowaniu pierwszaków, organizacji gospodarzy i licznie przybyłej publiczności  otrzęsiny okazały się świetną zabawą dla wszystkich uczestników.

Kto za rok przygotuje otrzęsiny, jeszcze nie wiadomo, ale niebawem zapewne o tym się dowiemy  

Autor: Agata Libik 2b