RapPedagogia

W dniu 16 marca 2016r w ramach programu "Razem Bezpieczniej” pod hasłem " Młodzi dla młodych " uczniowie klas pierwszych, II d oraz II e spotkali się z Dobromirem „MAK” Makowskim.

 Realizatorem całego przedsięwzięcia był Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Giżycku sierż.szt. Daniel Romańczyk oraz Dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku p. Ewa Ostrowska, a spotkanie profilaktyczne prowadzili organizatorzy artystycznego programu profilaktycznego „RapPedagogia”.

Muzyczny warsztat profilaktyczny  „RAP PEDAGOGIA” jest oparty na muzyce Hip Hop, elementach profilaktyki oraz inspirowany przeszłością autora i wykonawcy. Spektakl realizowany jest w oparciu o spotkania, na których młodzież dowiaduje się o zagrożeniach jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki oraz inne używki.
Spotkanie prowadził założyciel fundacji „Młodzi dla Młodych” Dobromir „MAK” Makowski, który jest również pedagogiem oraz animatorem projektów pedagogicznych z młodzieżą na ulicy. Opowiadał on o tym, jak przed laty sam mierzył się z wieloma problemami będąc wychowankiem Domu Dziecka. Jako młody człowiek przedawkował narkotyki i omal nie umarł. Jego przekaz był bardzo autentyczny i poruszył młodzież. Opowieść w formie tekstów hip-hopowych przyciągała uwagę i była ważną lekcja dla naszej młodzieży.

 Serdecznie dziękujemy KPP Giżycko za organizację spotkania, a CPUiIS w Giżycku za finansową opiekę przedsięwzięcia.

 Była to już druga lekcja w naszej szkole z panem Dobromirem – w ubiegłym roku szkolnym był naszym gościem na zaproszenie pani pedagog.

autor: Katarzyna Czerwińska