23 STYCZNIA 2016 ROKU o godzinie 19ej w Gwarku tradycyjnym polonezem rozpoczął się się bal studniówkowy maturzystów z II LO. Taneczny korowód w oszałamiających kreacjach prowadzili Ola Maciejewicz i Paweł Grochocki z klasy III d. W części oficjalnej głos zabrali: zastępca dyrektora pani Alicja Złotorzyńska, pan starosta Wacław Strażewicz i przewodniczący Rady Rodziców pan Dariusz Sobolewski życząc abiturientom 100 % zdania egzaminu dojrzałości i fantastycznej zabawy do rana.

Więcej..: ODLICZANIE 100 DNI DO MATURY W II LO W GIŻYCKU – ROZPOCZĘTE !!!

Styczeń to miesiąc, w którym maturzyści świętują 100 dni do matury a ich młodsi o rok koledzy z wielkim zdumieniem i zaskoczeniem zauważają, że właśnie mija półmetek ich nauki. Tuż przed feriami zimowymi w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku, klasy II postanowiły swój pobyt w murach tej szkoły uświetnić imprezą połowinkową.

Więcej..: Połowinki

Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza wzięła udział w XXVI Olimpiadzie Teologii Katolickiej pod hasłem: ”Święty Jan Paweł II- wychowawca młodych pokoleń”. Pierwszy etap Olimpiady odbył się w szkole 17 listopada 2015r. Uczestniczyło w nim 7 uczniów. Do etapu diecezjalnego dostały się dwie osoby: Paweł Harach (kl. 2 e) oraz Urszula Skorupska (kl. 2 d). W etapie diecezjalnym wzięło udział 24 uczniów, a uczeń Paweł Harach zajął VI miejsce. Gratulujemy Pawłowi i życzymy wielu sukcesów.

 

autor: Ewa Jaworska

Do 14 stycznia 2016 r. młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych może się zarejestrować do udziału w internetowej grze naukowej ADAMED SmartUP. A warto zagrać.

Nie jest to jedynie gra, ale przede wszystkim pierwszy etap rekrutacji do wyjątkowego programu stypendialnego. Najlepsi zostaną nagrodzeni wyjazdem na innowacyjny obóz naukowy oraz otrzymają profesjonalne wsparcie w procesie rozwoju kariery naukowej.

Więcej..: Wyjątkowa gra o wyjątkowe stypendium

Dnia 22.12 na sali gimnastycznej odbyło się tradycyjnie już wspólne kolędowanie.Uczniowie za zaśpiewanie kolęd otrzymali drobne upominki od Świętego Mikołaja (Pani dyrektor). 

Więcej..: Szkolne kolędowanie

17 grudnia 2015r odbył się w Giżycku półfinał mistrzostw województwa w siatkówce dziewcząt. Gospodarzem imprezy  było II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku.

Więcej..: Dziewczęta z II LO mistrzyniami regionu w piłce siatkowej

Jak co roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w programie „Otwarta firma”, cyklu spotkań promujących ducha przedsiębiorczości. W zajęciach, które odbyły się w dniach 1- 16.12.2015r. uczestniczyli uczniowie klas I.

Więcej..: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości pod patronatem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.