Wycieczka do Warszawy

 

24 kwietnia , wczesnym rankiem , my ,czyli klasy 1a i 1 f, pod opieką pań: Mai Żakiewicz, Wiolety Gaweł i Hanny Domasławskiej-Pomian, ruszyliśmy do Warszawy, na trzydniową wycieczkę. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, w którym pani dr Marta Piszczatowska opowiedziała nam o Uniwersytecie i jego historii , a także pokazała zbiory dzieł sztuki.

Mieliśmy też okazję spotkać się z przedstawicielkami Samorządu Studenckiego Wydziału Prawa, które zdradziły nam kulisy życia studenckiego, zasady rekrutacji i perspektywy zawodowe po studiach. Po zakwaterowaniu i krótkiej przerwie obiadowej wyruszyliśmy zmierzyć się bitwie na arenie laserowego Paintballa. To wyzwanie kosztowało nas dużo emocji i sporo wysiłku fizycznego, ale było warto!. Podzieliliśmy się na 4 kilkuosobowe drużyny – każda pokazała klasę : i drużyna chłopców, którzy wykazali się rewelacyjną celnością i dziewczyny, które okazały się bardzo dobrymi taktykami. Świetnie się razem bawiliśmy i gdyby nie późna wieczorna pora i konieczność powrotu do hostelu , pewnie rozegralibyśmy jeszcze niejedną bitwę.

Następnego dnia, z samego rana, holu głównym głównej siedziby wydawnictwa Agora czekał już na nas zastępca redaktora naczelnego pan Roman Imielski, który przybliżył nam kulisy pracy redakcji , opowiedział o zagrożeniach płynących z współczesnych mediów społecznościowych oraz opowiedział o pracy dziennikarzy poszczególnych działów. Po wizycie w redakcji przyszedł czas na wybrany przez nas spektakl muzyczny „Romeo i Julia” w teatrze Buffo. Z przyjemnością daliśmy się uwieść dobrze znanej nam historii z dramatu Szekspira zrealizowanej w bardzo ciekawej, nowoczesnej odsłonie, wzmocnionej jeszcze efektami 3D. Po spektaklu wybraliśmy się na spacer ulicami Starego Miasta, Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Świata.

Niektórzy z nas byli w Warszawie po raz pierwszy , niektórzy bywają w stolicy regularnie- nie zmienia to faktu , że atmosfera Starego Miasta, szczególnie wieczorem, robi wrażenie i na stałych bywalcach i na nowych odkrywcach.

Ostatniego dnia z samego rana wybraliśmy się na zwiedzanie i lekcję muzealną poświęconą polskim Sarmatom, do kompleksu pałacowego w Wilanowie. Posiadłość Jana III Sobieskiego i królowej Marysieńki , zrobiła na większości z nas ogromne wrażenie. Barokowy przepych, piękno zgromadzonych dzieł sztuki i wiele ciekawych informacji przedstawionych przez przewodników, w zestawieniu z baaaardzo krótką nocą , sprawiły , że na Mazury wracaliśmy zmęczeni, za to zadowoleni z wspólnie spędzonego czasu.

tekst: Hanna Domasławska-Pomian