Warszawa w śnieżnej scenerii - wycieczka klas humanistycznych

W dniu 15 grudnia 2022r uczniowie klas humanistycznych 3b i 3e II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Gizewiusza w Giżycku wyruszyli o 7 rano do Warszawy, żeby poznać historię i zabytki stolicy.

Główną atrakcją tego dnia było zwiedzanie Muzeum Narodowego i Zamku Królewskiego z przewodnikiem. Uczniowie mieli możliwość skupienia się na sztuce, a po obejrzeniu wystaw sprawdzenia swojej wiedzy w aplikacji Kahoot, gdzie czekał na nich przygotowany przez nauczycieli quiz. Wieczorem zaplanowana była kolejna atrakcja - musical w teatrze Roma. Był to naprawdę niezapomniany czas, pełen wrażeń i dobrej zabawy. Mimo mroźnej pogody przeszliśmy też spacerem po Starówce i Krakowskim Przedmieściu. Towarzyszyła nam piękna świąteczna aura i iluminacje świetlne stolicy.

Kolejny dzień spędziliśmy również bardzo aktywnie. Od rana spacerowaliśmy po Łazienkach - najsłynniejszym warszawskim parku z XVIII wieku. Pani pilot opowiedziała nam kilka historii związanych z tym miejscem. Potem uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii w Muzeum POLIN. Odbyliśmy wędrówkę z przewodnikiem przez 1000 lat historii Żydów polskich, a towarzyszyły nam unikatowe zbiory, rekonstrukcje i multimedia. Po przerwie obiadowej wzięliśmy udział w zajęciach ogólnorozwojowych w Parku trampolin, gdzie mieliśmy okazję do świetnej zabawy, a emocje były ogromne jak widać to na zdjęciach i filmikach.
Opiekunami wycieczki były panie: Ewa Downar, Małgorzata Szpakowska i Patrycja Masłowska.