Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Pływaniu 👏💪🏊‍♀️🏊

Bardzo dobry występ zanotowali pływacy II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku w Finałach Wojewódzkich w Pływaniu. Zawody odbywały się w kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Gołdapi.

Indywidualnym mistrzem województwa na 50 m stylem dowolnym został Jędrzej Turliński. Wicemistrzami województwa w sztafecie sześć razy 50 stylem dowolnym mężczyzn zostali: Maciej Wornko, Jędrzej Turliński, Bartosz Polak, Kacper Kosiński, Szymon Stępniak, Mikołaj Makarewicz. Sztafeta pań na tym samym dystansie w składzie: Marianna Gritzner, Maja Juchniewicz, Magdalena Skórnóg, Maja Woszczak, Lena Zwolińska, Zuzanna Czarniecka zdobyła brązowe medale. Wicemistrzem województwa na 50 m stylem motylkowym został Maciej Golonko. Brązowy medal zdobyły Maja Juchniewicz na 50 m stylem klasycznym i Marianna Gritzner na 50 m stylem motylkowym.

W klasyfikacji generalnej szkół licealnych, zarówno wśród pani jak i panów uplasowaliśmy się na trzecim miejscu w województwie.

Ww. sukcesy odnieśliśmy przy współudziale wspaniałych kibiców z klasy II C z opiekunem panią Martą Buczyńskiej i trenerem Edward Maksym