Poznaj Polskę - wycieczka do Warszawy

W dniach 20 - 22.11.2021 pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Głównymi uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas IIa i IIIaG, ale przyjaciele i znajomi z klas IIa, IIe, IIIaP, IIIbP oraz III bG. W sumie pojechało nas 44 uczestników oraz troje opiekunów. - https://www.facebook.com/IILOGizewiusz/videos/1043137133201106 


Na bazę noclegową wybraliśmy Europejski Dom Spotkań Młodzieży, a pyszne śniadania i obiadokolacje zaoferował nam catering Czajnik. W ostatnią noc zorganizowaliśmy wspólnie pizza party oraz gry i zabawy integracyjne.
Podczas trzech dni wycieczki odwiedziliśmy - Muzeum Historii Żydów Polskich "POLIN", gdzie poznaliśmy dzieje Żydów Polskich na terenie naszego państwa od początku po czasy współczesne oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym oddaliśmy hołd uczestnikom oraz poległym w walce o wolną Polskę w roku 1944. Odwiedzając Muzeum Fryderyka Chopina mieliśmy okazję posłuchania utworów wybitnego pianisty, a w Muzeum Neonów sprawdzić, jak wyglądała reklama minionej epoki. Ponieważ na wycieczkę pojechały klasy, w których realizowane są rozszerzenia na przedmiotach przyrodniczych, głównie geografia nie mogło zabraknąć wizyty w Planetarium, gdzie obejrzeliśmy interaktywny pokaz “Klimat gorący temat” a w Centrum Nauki Kopernik wystawę “Przyszłość jest dziś”oraz Muzeum Ziemi PAN - gdzie zachwyciła nas wystawa skamieniałości i meteorytów. Korzystając z pięknej jesiennej pogody odwiedziliśmy Łazienki Królewskie oraz Krakowskie Przedmieście. Nasza wycieczka odbyła w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki “Poznaj Polskę”
Już planujemy kolejny wypad, tym razem w innym kierunku. Na razie nie wiadomo w którym :)