Spooky Story Contest

Pod koniec października w naszej szkole odbył się mini konkurs literacki z języka angielskiego. Wiązał się on z tradycjami halloweenowymi krajów anglojęzycznych. Uczniowie mogli sprawdzić swoje pisarskie umiejętności w konkursie na najstraszniejsze opowiadanie grozy w języku angielskim "Spooky Story Contest".

Tematyka była dowolna. Wszystkie opowiadania miały się kończyć pełnym grozy zdaniem ".....and there was silence left, nothing but the silence".

W konkursie wzięło udział ośmioro chętnych. Wszystkie opowiadania spełniały wymogi konkursowe i były na wysokim poziomie językowym. Zwycięskie opowiadanie zostało wybrane poprzez głosowanie uczniów i nauczycieli w interaktywnej ankiecie. Najwięcej głosów zdobył Alex z kl. 2a za opowiadanie "A Text to the Dead", natomiast dodatkowe wyróżnienie od nauczycielki języka angielskiego zdobyła Ola z kl. 2e za opowiadanie "Cinammon Rolls", które również zdobyło wiele głosów publiczności. Wyróżnieni uczniowie, oprócz dobrych ocen, otrzymali w nagrodę upominki z wydawnictwa Oxford oraz książki anglojęzyczne wokół tradycji opowiadań grozy.

Konkurs zorganizowała p. Joanna Basiakowska - nauczycielka języka angielskiego.