×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iilogiz/domains/lo2.eu/public_html/lo2.eu/images/otrzesiny.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/otrzesiny

„Otrzęsiny 2015”

Dnia 13.10.2015 roku w naszej szkole odbyły sie otrzęsiny klas pierwszych. Celem tego wydarzenia było przyjęcie "pierwszaków" do szkolnej społeczności uczniowskiej. Organizatorami tego święta byli ubiegłoroczni zwycięzcy - uczniowie klasy 2a.

Tematem tegorocznych otrzęsin była muzyka lat 60-tych, 70-tych i 90-tych. Trzy klasy rywalizowały ze sobą w 11 konkurencjach. Pierwszym zadaniem, niczym rodem z Hollywood, było przejście celebryty muzycznego po czerwonym dywanie. Zaprezentowały się takie ikony jak: Elvis Presley - klasa 1a, Marilyn Monroe - klasa 1b oraz Britney Spears, za którą przebrała się wychowawczyni klasy 1c - Jolanta Zawadzka. Kolejna konkurencja wymagała odrobiny zdolności plastycznych, pierwszoklasiści mieli za zadanie narysować karykaturę swojego wychowawcy. Królował impresjonizm czyli dążenie do utrwalenia niepowtarzalnej chwili, w której wychowawcy są przebrani. Sprawność fizyczna i kreatywność były niezbędne w kolejnych zadaniach. Sztuką okazało się zjedzenie jogurtu, gdy jest się karmionym przez kolegę, który ma zasłonięte oczy, a nie można oderwać pleców od oparcia krzesła. Zwyciężyła ta klasa, u której najmniej jogurtu wylądowało na odzieży ochronnej. Wszystkich zachwyciła pomysłowość i inwencja twórcza klas zaprezentowana w układzie tanecznym z danego okresu muzycznego. Największe brawa otrzymała klasa 1c wraz z wychowawczynią, która zatańczyła ze swoimi uczniami. Niewielki problemy sprawił quiz wiedzy z prezentowanych lat, ale punktami nagradzana była odwaga wystąpienia, a nie luki w pamięci. Bez potknięć odbył się natomiast wyścig taczek. Podziękowania należą się nauczycielom, którzy użyczyli swoich zdjęć z dzieciństwa, dzięki czemu mogła powstać kolejna konkurencja, która okazała się niezwykle łatwa i wszyscy wychowawcy zostali rozpoznani. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę, mianowicie każda klasa wchodząc na salę gimnastyczną losowała piosenkę i na hasło "chaotyczny taniec", uczniowie powinni zatańczyć, lecz nikt nie wiedział w którym momencie to nastąpi, więc trzeba było być czujnym. Konkurencje przebiegały w znakomitej atmosferze i pod życzliwym okiem jurorów: p. Ewy Downar dyrektora szkoły, p. Dariusza Sobolewskiego przewodniczącego rady rodziców, Mai Szabłowskiej przewodniczącej SU i przedstawiciela organizatorów Mateusza Jeżewskiego.
Zwycięstwo wywalczyła klasa 1 c, która w nagrodę otrzymała list żelazny oraz słodkości. Gratulujemy wszystkim klasom pierwszym zaangażowania i dziękujemy za dobrą zabawę. Patrząc na Was niejeden trzecioklasista miał ochotę dołączyć do wspólnej zabawy.
Klasie 1 c życzymy kreatywnych pomysłów podczas przygotowywania otrzęsin za rok.

autor: Klasa IIa

{gallery}otrzesiny{/gallery}