II miejsce w turnieju Rejonowym w siatkówce chłopców

29.11.2016 Siatkarze II LO Giżycko rywalizowali w Olecku z licealistami z Gołdapi, Ełku i Olecka o prymat rejonu VI.

W pierwszym meczu z LO Ełk raziła nasza nieskuteczność w zagrywce zepsuliśmy cztery z rzędu, na szczęście funkcjonował blok więc set przebiegał punkt za punkt. Końcówka należała jednak do rywali ostatecznie wygrali pierwszego Seta 25:21 ,  a drugiego do 23. W drugim meczu pokonaliśmy licealistów z Gołdapi dwa do jednego. Trzeci mecz to rywalizacja o awans z gospodarzem turnieju lo Olecko. Dramaturgii spotkania dodawała niepewna postawa sędziego. Wszystkie sety były bardzo wyrównany pierwszym minimalnie przegraliśmy końcówkę drugi set wyraźnie dla nas i trzeci set 19 17 na naszą korzyść . Dzięki zwycięstwu nad LO Olecko 2:1 zajęliśmy II miejsce w mistrzostwach rejonu VI i awansowali do półfinału mistrzostw województwa.
Składy drużyny:
Chłopcy: Zalewski Jakub, Olaf Oleksy, Piotrowski Wojciech, Duszyński Kacper, Zambrowski Krystian, Kuszczuk Dawid, Pietruczuk Kamil
Trener: Edward Maksym

autor: Edward Maksym