Logiczne myślenie sprawdzone w Warszawie

W dniach 25 – 26. 11. 2016r. uczniowie klas drugich realizujących rozszerzenia matematyczno-geograficzne uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy. Oto relacja z tej wycieczki opowiedziana przez uczniów:

 

Wyruszyliśmy wcześnie rano, bo o 4:30 w piątek, nasz autokar z nami na pokładzie oraz opiekunami – p. Alicją Złotorzyńską i p. Dorotą Małek wyjechał w kierunku Warszawy. Droga do stolicy przebiegała spokojnie, trochę w sennej atmosferze. Ci którzy nie spali mogli podziwiać rozpościerającą się za oknem mgłę. Później okazało się, że mgła będzie towarzyszyć nam przez cały dzień. Mieliśmy niepowtarzalną okazję zobaczyć Pałac Kultury i Nauki schowany we mgle, jak również inne budynki warszawskiego city. Zrobiło to na nas ogromne wrażenie, zwłasza, jak z tej mgły wyłonili się pracownicy myjący okna wieżowców. Po dotarciu do Warszawy zaczęliśmy realizować nasz plan wycieczki. Na pierwszy ogień poszło rozwiązywanie zagadek w Escape Room-ie. Podzieliliśmy się na sześć grup, każda miała inną zagadkę i tylko 60 minut czasu na jej rozwiązanie. W wyznaczonym czasie udało się to tylko dwóm grupom – z pokoju Casino wyszli Witek, Marcin, Ola, Weronika, Justyna, Paweł, a z Komnaty Pustelnika – Kacper, Janek, Czarek, Weronika, Ola, Magda. Po zagadkach przyszedł czas na lekcje historii i patriotyzmu – odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. W ciszy i zadumie poznawaliśmy kolejne etapy zrywu powstańczego walczącej w czasie II wojny światowej Warszawy. To była też okazja, aby zadać sobie pytanie – co ja bym zrobił, gdybym był na ich miejscu, w tym samym czasie, w tych samych okolicznościach? Po lekcji historii udaliśmy się do centrum Warszawy, aby zjeść obiad w Alejach Jerozolimskich i na chwilę przyjrzeć się szaleństwu Black Friday. Na koniec dnia mieliśmy zaplanowany seans w Centrum Kopernik, a dokładnie w Planetarium. I tu przyszło zderzyć się nam z rzeczywistością funkcjonowania w dużym mieście. Korki na ulicach Warszawy i nie do końca przewidziane sytuacje przyczyniły się do tego, ze dotarliśmy do planetarium z lekkim opóźnieniem. Niestety z seansu nie mogliśmy skorzystać, za to obejrzeliśmy wystawę poświeconą zagadnieniem meteorologicznym, jak i astronomicznym. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do schroniska Syrenka na odpoczynek.

Sobota upłynęła nam na grach … planszowych. Po śniadaniu udaliśmy się na PGE Narodowy, aby wziąć udział w imprezie – Planszówki na Narodowym. W kilkudziesięciu pokojach można było zagrać w kilkaset gier planszowych. Od najstarszych, najprostszych do tych najmłodszych ze skomplikowanymi zasadami gry. Byliśmy bardzo zaskoczeni ogromem gier planszowych. Większości z nas gra planszowa kojarzy się z kartką rozłożoną na stole, pionkami i kostką, a tu okazało się, że niektóre gry mogą zajmować nawet pół pokoju i być rozłożone na podłodze, a nawet, że niektóre można wykonać wykorzystując to co znajdziemy w szafie czy biurku. Podczas Warszawskiego Festiwalu Gier Planszowych można było również wziąć udział w turniejach, w których nagrodą były zestawy gier. Na Narodowym spędziliśmy pół dnia. Większość z nas, w tym panie nauczycielki zagrało w kilka gier. Największym zainteresowaniem cieszył się indyjski bilard, scrable oraz mancala. Nasza szkoła za swój udział w imprezie wylosowała dwa duże zestawy różnych gier planszowych. Zamierzamy przetestować je przy różnych okazjach.

Pobyt w Warszawie upłynął nam bardzo miło. Do Giżycka przywieźliśmy ogrom wrażeń i pozytywnych emocji. Planujemy kolejny wyjazd, tylko jeszcze nie wiemy kiedy, dokąd i z kim pojedziemy”.

Zapraszamy na fb szkoły tam znajdziecie więcej zdjęć smile

autor: Uczestnicy wycieczki wink