Wycieczka integracyjna klasy I a do Trójmiasta

We wtorek 25. 10. 2016r, bladym świtem wyruszyliśmy na długo, bo od 1-go września, wyczekiwaną wycieczkę integracyjną do Trójmiasta.

Celem naszej wyprawy był parka trampolin JumpCity w Gdyni i EscapeRoom w Gdańsku. O ile do pierwszego dotarliśmy przed czasem, to do drugiego trochę się spóźniliśmy, a wszystko przez to, że postanowiliśmy pospacerować dookoła Bursztynowego Stadionu.

W JumpCity po załatwieniu formalności przywitali nas młodzi, pełni energii instruktorzy, którzy przez godzinę próbowali nauczyć nas różnych sztuczek i trików, abyśmy potem mogli wykonać je na trampolinach. Niektórzy skakali niczym gazele, inni wykonywali akrobacje, a jeszcze inni próbowali zagrać w kosza czy zbijaka. Czas upłynął nam niewiarygodnie szybko i trzeba było pożegnać się. Na pamiątkę pobytu i świetnej zabawy w JumpCity otrzymaliśmy ekstra naklejki J.

Po wyczerpujących akrobacjach wszyscy poczuliśmy się głodni, wiec udaliśmy się na obiad.

Następna atrakcja czekała na nas w Gdańsku. Oczywiście nie obyło się bez przygód. Najpierw pomyliliśmy adres, a następnie jak już trafiliśmy na miejsce udaliśmy się … na spacer, taki troszeczkę przymusowy, ale za to wszyscy się dotleniliśmy i mogliśmy obejrzeć Stadion Energy ze wszystkich stron. Było odrobinę zimno, ale chociaż nie padało.

W końcu dotarliśmy do EscapeRoomu, a tu musieliśmy popisać się logicznym myśleniem i pracą w grupie. Wyszło to nam średnio, gdyż nikomu nie udało się rozwiązać zagadki. Może dobrze, że to tylko zabawa, bo inaczej nie wyszlibyśmy z pokoju już nigdy. Na szczęście organizatorzy zabawy okazali się łaskawi i wypuścili nas z pokojów.

Pokonani przez logikę, udaliśmy się w drogę powrotną do domu. W autobusie dużo rozmawialiśmy o minionym dniu, wspominaliśmy naszą zabawę. Niektórzy oglądali film, inni słuchali muzyki. A najbardziej zmęczeni po prostu zasnęli. Do Giżycka wróciliśmy trochę zmęczeni, ale przede wszystkim radośni i naładowani pozytywna energią. Skoro już na początku roku udało się nam zorganizować wycieczkę klasowa, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć organizować już następną.  Na pewno ten wyjazd będziemy wspominać długo z nieukrywaną przyjemnością.

autor: Wioleta Jakacka i Patrycja Matelak, kl. I a