×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/iilogiz/domains/lo2.eu/public_html/lo2.eu/images/Las_miejski.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Las_miejski

Lekcja biologii w Lesie Miejskim

W piątek (10.06.16r.) rozszerzenie biologiczno – chemiczne wraz z panią dyrektor Ewą Downar wybrało się do Lasu Miejskiego i Izby Edukacji Przyrodniczo – Leśniczej „Quercus”.

Celem wycieczki było poznanie ekosystemu leśnego i obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie. W leśniczówce czekał na nas leśniczy-pan Stanisław Waldemar Stelmasiewicz, - który był naszym przewodnikiem. Pan leśniczy mówił o tajnikach swojej pracy, zwrócił uwagę na rodzaje lasów przeważających w Polsce, pokazał gatunki roślin występujących na naszych terenach oraz opowiedział o zwierzętach żyjących w różnych warstwach lasu. Spacerując ścieżką dydaktyczną podziwialiśmy las oraz słuchaliśmy z zaciekawieniem pana leśniczego. Odwiedziliśmy Dowejko i Domejko dwa 500 letnie dęby będące pomnikami przyrody i dowiedzieliśmy się o dawnej tradycji sadzenia dębów w lesie miejskim przez giżyckich nowożeńców. Po udanej i ciekawej lekcji na łonie natury poszliśmy do Izby Nadleśnictwa gdzie obejrzeliśmy film edukacyjny o roli ekonomicznej, estetycznej i patriotycznej lasów. Poznaliśmy wiele możliwości przetwarzania drewna w gospodarce krajowej i świata, rolę Lasów Państwowych oraz uzyskaliśmy dobrą lekcję preorientacji zawodowej. Obejrzeliśmy eksponaty zwierząt typowych dla naszych lasów. Korzystając z różnorodności gatunkowej ogrodu dendrologicznego przy izbie edukacyjnej, uczyliśmy się rozpoznawać gatunki drzew i krzewów występujących w naszym otoczeniu. Był również czas na zadawanie pytań panu leśniczemu. Pomimo niesprzyjającej pogody powróciliśmy do domów przekonani, że warto organizować takie wyprawy, które sprawiają uczniom wiele radości, a jednocześnie są doskonałą okazją do obserwacji i poznawania przyrody.

autor: Ewa Downar

{gallery}Las_miejski{/gallery}