Sukces drużyny Flyhigh w USA

Kolejnym sukcesem drużyny "Flyhigh" jest zdobycie 8 miejsca na Finałach Światowych Destination Imagination w USA. Nasza drużyna zdobyła największą liczbę punktów

za wyzwanie główne, najprawdopodobniej jest to najwyższy wynik w historii Destination Imagination Poland. Konkurowaliśmy z 52 drużynami z całego świata. Olimpiada odbyła się w Knoxville, w słonecznym stanie Tennessee. Zadaniem było przedstawienie projektu, nad którym pracowaliśmy 7 miesięcy. Nasze wyzwanie to projekt zasięg - "The mem event", musieliśmy również zmierzyć się z technicznym wyzwaniem "na już". 

Olimpiada była dla nas wspaniałym doświadczeniem! Poznaliśmy ludzi z całego świata, których łączy miłość do DI! Wszyscy są pozytywni i otwarci na nowe znajomości. Spędzony tam czas sprawił, iż mogliśmy ulepszyć swoje umiejętności lingwistyczne oraz komunikacyjne. Każdy z nas był zaskoczony zasięgiem olimpiady, w której brało udział ok. 20 000 osób z całego świata, np. Guatemali, Qataru, Californii, czy Meksyku. Mieliśmy również możliwość wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych, np. z NASA oraz uczestniczyć w wielu imprezach integracyjnych. 

Przed rozpoczęciem olimpiady spędziliśmy kilka wspaniałych i niezapomnianych dni w Nowym Jorku oraz Waszyngtonie. Tam zobaczyliśmy wszystkie najważniejsze miejsca, takie jak World Trade Center, Empire State Building, Statua Wolności, Times Square, Central Park, China Town czy słynną Wall Street. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem, te widoki zostaną w naszej pamięci na długo! Biały dom oraz Kapitol to równie ciekawe i warte odwiedzenia obiekty. 

Dla każdego z nas wyjazd do USA był życiowym doświadczeniem oraz spełnieniem marzeń. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do umożliwienia nam wyjazdu i osiągnięcia takiego sukcesu! ☺️

autor: Julia Dębicka