SPŁYW KAJAKOWY

Klasy I A i I B postanowiły aktywnie wypocząć od trudów całorocznej nauki, dlatego we wtorek 14.06.2016 roku uczniowie uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Sapiną.

Start zaplanowaliśmy w Przerwankach, dokąd dojechaliśmy autokarem. Tam odebraliśmy kajaki i ruszyliśmy na wezwanie przygody. Przed nami było wielkie zadanie, bo obraliśmy trasę 20 km. Przepłynęliśmy jeziora: Wilkus, Pozezdrze, Stręgiel. Pogodę oczywiście zamówiliśmy sobie wcześniej, słońce nas nie opuszczało, rozkoszowaliśmy się pięknymi widokami otaczającej nas zewsząd natury. Droga urozmaicona była powalonymi drzewami, dzikim ptactwem, trzcinami, które stanowiły dodatkową przeszkodę. W połowie trasy, na jednej z plaż Jeziora Pozezdrze zorganizowaliśmy sobie wypoczynek, w trakcie, którego rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Część młodzieży wykąpała się w jeziorze pod czujnym okiem dwóch ratowników wodnych: Dariusza Lumy i Michała Ejsymonta. Po trudach długogodzinego wiosłowania dotarliśmy do mety naszej wyprawy w Ogonkach. Opaleni, trochę pogryzieni przez owady, ale cali, w komplecie i bardzo zadowoleni rozjechaliśmy się do domów.

Jaką przygodę przeżyjemy następnym razem? Dokąd pojedziemy? Wszystko zależy od nas, ale o tym pomyślimy w drugiej klasie.

 autorzy: Mariola Plaugo, Jadwiga Kościelska