Wojewódzki Finał Siatkówki Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych

We wtorek 26 kwietnia 2016 roku II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku było gospodarzem Wojewódzkiego Finału w siatkówce dziewcząt SPG. Do turnieju zakwalifikowały się cztery najlepsze drużyny z województwa: II LO Giżycko, VII LO Olsztyn, 2LO Elbląg oraz LO Iława.

Zawody w sali MOSiR przy SP 4 uświetnili swoją obecnością: Prezes SZS w Olsztynie p. Wacław Wasiela, Starosta Powiatu w giżyckiego p. Wacław Strażewicz, p. Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku Ewa Downar oraz Kierownik Rejonu VI p. Karol Chmielewski. Opiekę sędziowską sprawowali panowie: Bogumił Mocias i Waldemar Czarniecki.

Mottem zawodów były przyjazne relacje i współpraca młodzieży.

Po losowaniu w przyjaznej, sportowej atmosferze drużyny przystąpiły do rywalizacji. Oto wyniki spotkań:

II LO Giżycko – VII LO Olsztyn (0:2), LO Iława- 2LO Elbląg (0:2)

II LO Giżycko - LO Iława (0:2), VII LO Olsztyn - 2LO Elbląg (2:1)

II LO Giżycko - 2LO Elbląg (0:2), LO Iława - VII LO Olsztyn (2:0)

I m-ce 2LO Elbląg

II m-ce LO Iława

III m-ce VII LO Olsztyn

IV m-ce II LO Giżycko

Złote medale i tytuł mistrzyń województwa wywalczyły licealistki z Elbląga. Drużyny zostały uhonorowane przez p. Dyrektor Ewę Downar pucharami i medalami, a w nagrodę najlepsze zawodniczki poszczególnych drużyn otrzymały sympatyczne pluszaki, w II LO Giżycko ten tytuł przypadł Elizie Kulikowskiej. Nasza drużyna zajęła „aż” czwarte miejsce, a na uwagę zasługuje fakt, że II LO im. G. Gizewiusza w Giżycku w finale wojewódzkim uczestniczy po raz siódmy w ostatniej dekadzie. Oczywiście w przyszłym roku postaramy się o więcej, gdyż zespół nasz składa się w znacznej większości  z drugoklasistek klasy sportowej.

Imprezę zakończyliśmy wspólnym obiadem na sali gimnastycznej II LO.

Skład zespołu:

Kornelia Choroszko – kapitan, Eliza Kulikowska, Aleksandra Andrzejewska, Paulina Burzyńska, Klaudia Tomaszewska, Magdalena Borowiec, Dominika Habyk, Marta Najmowicz, Monika Pawelus i Klaudia Banaś.

Trener: Edward Maksym.